بک لینک - سئو - خرید بازدید گوگل - خرید بک لینک - فروش آنتی ویروس - کسب درآمد -

کازینو آنلاین انفجار
سایت بت
خرید قسطی ماشین
بازی انفجار

 لول سنج لول سنج .

لول سنج

کاربرد های ماده بنزن در صنعت

بنزن چیست؟
بنزن چیست ؟ گسترده ترین ترکیب شیمیایی است که هم در فرآیند های طبیعی و هم در فرآیندهای انسانی کاربرد دارد.

بنزن مایعی است بی رنگ با بوی خوش و خیلی سریع در هوا تبخیر می شود . به راحتی در آب حل نمی شود و همچنین خیلی قابل اشتعال می باشد. بنزن متعلق به خانواده هیدروکربن‌هاست هر مولکول آن ۶ اتم کربن و ۶ اتم هیدروژن دارد که یک آرایش حلقوی را بوجود می‌آورند. اتم های کربن یکی در میان با پیوند دوگانه به یکدیگر متصل شده اند و فرمول شیمیایی بنزن C6H6 است .

این آرایش حلقه بنزن نامیده می‌شود که در بسیاری از ترکیبات از جمله آسپیرین و ماده منفجره تی.ان.تی نیز وجود دارد. بنزن در طبیعت به دو ساختار صندلی(غیرقطبی) و قایقی(قطبی) وجود دارد.

ساختار صندلی ان غیر قطبی بوده و ساختار قایقی قطبی می‌باشد. ترکیباتی که در ساختار خود دارای حلقه بنزنی باشند در خانواده هیدروکربن های آروماتیک قرار می گیرند.

بنزن در ابتدا از طریق حرارت دادن و قطران زغال‌سنگ و سپس تبدیل بخار آن به مایع بدست می‌آمد اما امروزه بنزن را به مقدار زیاد از نفت خام استخراج میکنند.

بنزن چیست؟

خواص فیزیکی و شیمیایی: 

نام ماده:  سیکلو هگزاتری ان (cyclohexatriene)

نام تجاری:  بنزن(Benzene)

سایر اسامی : بنزول, روغن کربن, سیکلوهگزاترین, فنیل هیدرید

فرمول شیمیایی: C۶H۶

جرم ملکولی : ۷۸٫۱۱ g mol−۱

شکل ظاهری: سفید بی زنگ

دمای ذوب:  ۵٫۵ °C, ۲۷۸.۷ K

دمای جوش:  ۸۰٫۱ °C, ۳۵۳.۳ K

انحلال پذیری در آب:  ۱.۸ g/L (15 °C) 
 

کاربرد بنزن
تولید صنعتی پلی استایرن،لاستیک مصنوعی و نایلون

برای تهیه شوینده‌ها و رنگ‌ها.

برای ساخت دیگر مواد شیمیایی

برای ساخت پلاستیک ، رزین ، نایلون، و فیبر های سینتیتکی دیگر

برای ساخت بعضی از انواع روغن(نرم کننده) ، رنگ ها ، پاک کنندها ، داروها و حشره کش ها

روشهای تولید:
*ریفرمینگ کاتالیستی: در این روش گروهی از هیدرو کربن ها با دمای جوش ۶۰ تا ۲۰۰ درجه سانتی گراد در حضور کلرید پلاتینیوم و یا کلرید روهیدیوم در دما ۵۰۰ و فشار ۸ تا ۵۰ اتمسفر با هیدروژن ترکیب می شوند. محصولات نهایی پس از جداسازی شامل بنزن می شوند.

 

*تولوئن هایدروآلکیلاسیون: در این روش تولوئن به بنزن تبدیل می شود.

*تسهیم نامتناسب تولوئن: در واحدهایی که تولید تولوئن و زایلن هر دو مدنظر باشند این روش جایگزین خوبی برای روش هایدروآلکیلاسیون است.

*کراکینگ بخار (steam cracking) : این روش راه مناسبی برای تولید اتیلن و سایر آلکن ها از هیدروکربن های خطی و بزرگ است. بنزن محصول جانبی بعضی از این واکنش ها از جمله پیرولیز گازوییل است.

 

بنزن چیست چگونه در مواجهه با آن قرار می گیریم؟
هوای بیرون شامل مقدار کمی بنزن ناشی از دود سیگار ، ایستگاه های خدمات اتومبیل ، دود وسایل موتوری و انتشار مواد از صنایع می باشد.

گازهای فرآورده هایی که حاوی بنزن هستند مانند سریش ها ، رنگ ها ، واکس و پاک کننده ها ،هم می توانند منابع مواجهه باشند .

هوای اطراف زباله های خطرناک و ایستگاه های گاز شامل سطح بالایی از بنزن می باشند

کار کردن در صنایعی که بنزن استفاده می نمایند یا می سازند.

 

بنزن چیست وچگونه بر سلامتی ما تاثیر می گذارد؟
استنشاق مقدار زیادی از بنزن می تواند باعث مرگ شود و همچنین می تواند باعث خواب آلودگی ، گیجی ،افزایش میزان ضربان قلب ، سردرد ، لرزش ، تشنج و بیهوشی شود.

خوردن و نوشیدن غذاهای حاوی مقدار زیادی از بنزن می تواند سبب استفراغ نمودن ، تحریک معده ، گیجی ، تشنج ، ضربان قلب سریع و مرگ شود .

عمده ترین اثر طولانی مدت بنزن (مزمن) اثر بر روی خون است،

بنزن سبب اثرات زیانباری بر روی مغز استخوان است و موجب کاهش گلبول های قرمز خون و نهایتا” منجر به آنمی می شود .

بنزن همچنین باعث خونریزی زیاد و موجب اثر بر روی سیستم ایمنی و باعث افزایش آلودگی می شود .

 

با توجه به اثرات استنشاق گاز بنزن و برای تشخیص بخارات گازی انتشار یافته بهترین ردیاب گازی بنزن را از شرکت آداک فرایند سپهر تهیه فرمایید


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ مرداد ۱۴۰۱ساعت: ۰۱:۰۰:۴۲ توسط:اکبر موضوع: نظرات (0)

بهترین آشکارساز گاز کلر

یک آشکارساز گاز کلر که به عنوان ردیاب گاز کلر نیز شناخته می شود، غلظت کلر در هوا را شناسایی و نظارت می کند. این آشکار ساز گازی برای هشدار دادن به پرسنل از قرار گرفتن در معرض گاز کلر که بسیار سمی و خطرناک است مورد استفاده میگیرد. کلر در خانه ها، استخرها و محیط های صنعتی به عنوان ضد عفونی کننده استفاده می شود. همچنین یک عامل اکسید کننده متداول در تاسیسات تصفیه آب، استخرها، فرآیندهای سفیدکننده و جریان کار شیمیایی صنعتی است.

دتکتور گاز کلر چیست؟
آشکارساز گاز کلر ابزاری است که برای تشخیص غلظت Cl در هوا یا در یک محیط سمی استفاده می شود. این دستگاه ها غلظت گاز کلر را بر حسب ppm نمایش می دهد. به منظور محافظت از کاربران، این دتکتورهای گاز دارای آلارم و چراغ های LED برای مواقع خطر هستند. 

آشکارسازهای گاز کلر به دتکتور گازی کلر، ردیاب گاز کلر، گاز سنج کلر نیز نامیده میشوند.

کلر سنج چه چیزی را تشخیص می دهد؟
یک آشکارساز کلر گاز کلر را حس می کند و سطوح را بر حسب قسمت در میلیون (ppm) نمایش می دهد. اثرات مضر کلر بر سلامت انسان و محیط زیست، استفاده از آشکارسازهای کلر را برای جلوگیری از مواجهه با سطوح بالا تضمین می کند.

گاز کلر چیست؟
کلر دارای نماد شیمیایی Cl2 است.

این گاز کمی زرد یا سبز با بوی تحریک کننده است. کلراین یک گاز بسیار مفید اما خطرناک است. با توجه به کاربردهای مثبت فراوان در صنایع مختلف، برای محافظت از انسان در برابر استنشاق نیاز به تشخیص و اندازه‌گیری دارد.

استنشاق گاز کلر  چه اثراتی بر روی انسان میگذارد؟
هنگامی که در معرض گاز کلر قرار می گیرید، ممکن است سرفه، تاول روی پوست، سوزش در گلو و چشم، مشکل در تنفس، حالت تهوع و مایع در ریه ها را تجربه کنید.  اجتناب از قرار گرفتن در معرض کلر برای جلوگیری از خطرات شغلی ضروری است.

افراد مسن و کسانی که سیگار می کشند ممکن است واکنش های شدیدتری به قرار گرفتن در معرض گاز کلر داشته باشند. در این مورد، استنشاق Cl2 ممکن است منجر به آسیب حاد ریه یا دیسترس تنفسی شود. بیش از 1٪ از افرادی که در معرض گاز کلر قرار دارند می میرند.  

آیا کلر در استخرها بی خطر است؟
در بیشتر موارد، کلر در استخرهای شنا بی خطر است چون مقدار آن را مورد نظارت قرار میدهند.

کلر یک افزودنی ضروری برای جلوگیری از آلودگی میکروب های بالقوه خطرناک شناگران است. این ماده شیمیایی می تواند باعث خشک شدن پوست و مو شود اما به اندازه شکل گازی آن خطرناک نیست.

نگرانی بزرگتر این است که چگونه کلر موجود در استخر با سایر مواد شیمیایی واکنش نشان می دهد . شناگران می توانند ادرار، شامپو، لوسیون یا نرم کننده را به استخر وارد کنند که می تواند ترکیبات ناسالم ایجاد کند. این محرک‌ها می‌توانند چشم و گلو را آزار دهند، اما می‌توانند با باد یا تهویه خوب از بین بروند. به طور کلی، مزایای ضد عفونی کلر بسیار بیشتر از خطرات احتمالی قرار گرفتن در معرض آن است.

حتی بدون واکنش اضافی، کلر می تواند از خاصیت محلول در آب بصورت گاز خارج شود. بدون تهویه کافی، تجمع گاز کلر می تواند یک محیط سمی و خطرناک ایجاد کند. این یک مشکل برای موقعیت‌های استخرهای سرپوشیده ایجاد میشود چون در آنجا گازکلر بیشتر است و به دلیل تهویه محدود، تجمع کلر می‌تواند مشکل‌ساز باشد.

آیا سفید کننده یا وایتکس می تواند گاز کلر آزاد کند؟
بله، سفید کننده یا کلر خانگی می تواند در صورت مخلوط شدن با سایر مواد پاک کننده گاز کلر آزاد کند. 

علاوه بر اسیدها، مخلوط کردن سفید کننده با آمونیاک باعث تولید گاز کلرامین می شود که شکل تغییر یافته ای از گاز کلر است. قرار گرفتن در معرض گاز کلرامین منجر به سرفه، تنگی نفس، درد قفسه سینه و تحریک غشاهای مخاطی می شود.

متأسفانه، مخلوط کردن سفید کننده کلر و پاک کننده های خانگی یک اشتباه رایج است. سالانه بیش از 2000 حادثه در ایالات متحده رخ می دهد. در سال های اخیر ، یکی از کارکنان بوفالو وایلد وینگز به طور تصادفی یک پاک کننده خانگی را روی زمین ریخت. کارگر دیگری با پاک کننده ای متفاوت کف زمین را تمیز کرد و مخلوط سمی سفید کننده و اسید ایجاد کرد که کلر را آزاد کرد و منجر به مرگ مدیر فروشگاه شد. 

آیا کلر از آب خارج می شود؟
بله، کلر از آب تبخیر می شود که به آن خروج گاز یا خارج شدن گاز می گویند. کلر یک گاز است اما می تواند به عنوان یک "املاح فرار" در آب قرار گیرد به این معنی که مولکول ها می توانند در آب پخش شوند. آنها به مرور زمان به اتمسفر می‌گریزند و یا خارج می‌شوند.

سرعت خروج گاز به متغیرهایی مانند دما، هم زدن آب و رطوبت جو بستگی دارد. افزایش دما و هم زدن باعث افزایش خروج گاز می شود.

عامل دیگر مساحت سطح است. هر چه سطح بیشتر به جو (یعنی آب کم عمق) بیشتر باشد، گاز خروجی سریعتر است.

 اگر در معرض گاز کلر بودم چه باید بکنم ؟
اگر مشکوک هستید که در معرض  گاز کلر قرار گرفته اید، مهم است که به محیطی خارج از منزل که هیچ اثری از قرار گرفتن در معرض کلراین نباشد، تخلیه کنید. نواحی آسیب دیده را بشویید تا از سوزش چشم و پوست جلوگیری کنید.  متخصصان پزشکی می توانند به مدیریت علائمی مانند خس خس سینه کمک کنند.

جلوگیری از قرار گرفتن در معرض برای ایمنی مهم است و می توان با یک آشکارساز گاز کلر به دست آورد.

 

آستانه بوی کلر 0.3 ppm برآورد شده است. با این حال، این ایده بدی است که برای تعیین «غلظت» گاز معطری مانند Cl به حس بویایی خود تکیه کنید. با گذشت زمان، بینی نسبت به بو از بین می رود - این پدیده خستگی بویایی نامیده می شود.

برای آشنایی با انواع مختلف  آشکارسازهای گاز کلر لینک زیر را کیلک کنید:
گاز سنج کلر

 

 


برچسب: گاز سنج کلر ، دتکتور گاز کلر ، ردیاب گاز کلر ، دتکتور گازی کلر ، آشکار ساز کلر،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ تیر ۱۴۰۱ساعت: ۰۷:۰۳:۲۷ توسط:اکبر موضوع: نظرات (0)

دتکتور گاز هیدروژن

تقریباً هر سوختی که در حال حاضر در سراسر جهان استفاده می شود از گاز یا نفت طبیعی به دست می آید. این سوخت ها منبع محدودی هستند و استفاده مداوم از آنها برای محیط زیست مضر است. به همین دلیل، جهان بیشتر به سمت منابع انرژی تجدیدپذیر حرکت می کند. با این حال، افزایش تولید انرژی های تجدیدپذیر چالش های خاص خود را ایجاد می کند. سوالاتی در مورد چگونگی بهترین ذخیره انرژی تولید شده توسط منابع متناوب مانند خورشید و باد و همچنین سایر مسائل در مورد ظرفیت حمل و نقل و بخش های صنعتی که در حال حاضر به سوخت های شیمیایی پرانرژی برای کار در اقتصاد پس از کربن متکی هستند، وجود دارد. هیدروژن یک راه حل مناسب برای هر دوی این مسائل ارائه می دهد. هیدروژن معمولاً به عنوان یک گاز صنعتی استفاده می شود و در حال حاضر از طریق اصلاح متان تولید می شود. انرژی تجدیدپذیر را می توان در ایجاد گاز هیدروژن از طریق فرآیندهایی مانند الکترولیز آب استفاده کرد، که اساساً این انرژی را در مولکول های هیدروژن قفل می کند. در این زمینه، هیدروژن به عنوان یک محیط ذخیره انرژی بر خلاف سوخت معمولی عمل می کند. هیدروژن مزایای زیادی نسبت به سایر فناوری های ذخیره انرژی دارد. مانند سوخت های سنتی، هیدروژن چگالی انرژی بسیار بالایی را نشان می دهد. این چگالی انرژی به مراتب بیشتر از باتری ها یا خازن ها است در حالی که می تواند انرژی را به طور نامحدود و بدون تلفات ذخیره کند. بر خلاف سوخت های سنتی، هیدروژن در محل استفاده، انتشارات خطرناکی ایجاد نمی کند. آب تنها محصول جانبی سوختن هیدروژن است. یک سلول غشایی تبادل پروتون از گاز هیدروژن و گاز اکسیژن به عنوان سوخت استفاده می کند و به طور موثر انرژی پتانسیل شیمیایی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. در حالی که فناوری هیدروژن نسبتاً جدید باقی مانده است، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد هیدروژن ممکن است به طور قابل توجهی به ازای هر واحد انرژی ذخیره شده نسبت به باتری ها ارزان تر شود. این پتانسیل منجر به رشد سریع اقتصاد هیدروژن شده است، به طوری که بازار جهانی هیدروژن تقریباً 6 درصد در سال افزایش می یابد و تا سال 2022 به 155 میلیارد دلار افزایش می یابد . خطرات هیدروژن افزایش جذب فناوری های هیدروژن نیز خطرات زیادی را به همراه دارد. هیدروژن به عنوان سوخت عملکرد خوبی دارد، اما در مقایسه با سایر سوخت های گاز و مایع، خطر انفجار بسیار بیشتری را نیز فراهم می کند. مهار هیدروژن بسیار سخت تر از گازهای دیگر است. گاز هیدروژن از مولکول های H 2 تشکیل شده است که هر مولکول از دو اتم هیدروژن تشکیل شده است. H 2 کوچکترین مولکول در جهان است و به شدت مستعد نشت خارج از محدوده است. 5 هیدروژن نیز بسیار قابل اشتعال است. هیدروژن موجود در هوا در غلظت های بین 4 تا 75 درصد حجمی قابل اشتعال است. در مقابل، متان در هوا در غلظت های بین 4.4 تا 17 درصد حجمی قابل اشتعال است. انرژی لازم برای احتراق مخلوط هیدروژن/هوا نیز به طور قابل توجهی کمتر از سایر سوخت ها است. حداقل مقدار انرژی مورد نیاز برای احتراق مخلوط هیدروژن/هوا فقط 0.017 میلی ژول است. حداقل انرژی احتراق برای گازهای سوخت هیدروکربنی نسبتاً بسیار بیشتر است، در حدود 0.3 میلی ژول برای مخلوط های پروپان/هوا یا متان/هوا. 6،7 این عوامل به این معنی است که نشت هیدروژن رایج است و حتی نشت های کوچک هیدروژن می تواند نسبتاً آسان مشتعل شود. 8 به این ترتیب، باید اقدامات مناسبی برای مدیریت و به حداقل رساندن هرگونه خطر نشت هیدروژن اتخاذ شود. فناوری تشخیص گاز هیدروژن هیدروژن گازی بی رنگ، بی بو و بی مزه است، به این معنی که صنعت برای تشخیص نشتی باید به آشکارسازهای گاز هیدروژن متکی باشد. IGD دو فناوری را ارائه می دهد که برای تشخیص هیدروژن مناسب هستند: سنسورهای پلیستور و سنسورهای الکتروشیمیایی. پلیستور حسگرهای Pellistor (همچنین به عنوان مهره کاتالیزوری نیز شناخته می‌شوند) از یک کاتالیزور استفاده می‌کنند که باعث می‌شود گاز قابل اشتعال وارد حسگر شود تا در دمای بسیار پایین‌تر از حد معمول مشتعل شود. همانطور که احتراق رخ می دهد، مقدار متناسبی گرما تولید می شود تا با مقدار گاز قابل اشتعال موجود مطابقت داشته باشد. از این اندازه گیری می توان برای تعیین غلظت گازهای قابل اشتعال موجود استفاده کرد و این مقدار را می توان به صورت درصدی از حد پایین انفجار (%LEL) بیان کرد. سنسورهای پلیستور به طور کلی به عنوان یک فناوری تشخیص گاز قابل اشتعال عمومی استفاده می شود. سنسورهای Pellistorبه هر گاز قابل اشتعال با اندازه گیری 0-100٪ LEL پاسخ می دهند. از آنجایی که غلظت 4 درصدی هیدروژن بالقوه انفجاری است، این معادل 100 درصد LEL است. قوانینی مانند مقررات جوی مواد منفجره مواد خطرناک بریتانیا معمولاً مستلزم این است که اتمسفر زیر 25٪ LEL نگه داشته شود. آشکارسازهای گاز Pellistor از قوی ترین، قابل اعتمادترین و مقرون به صرفه ترین آشکارسازها در نوع خود هستند که آنها را به انتخابی محبوب و قابل اعتماد برای تشخیص گاز هیدروژن تبدیل می کند. الکتروشیمیایی حسگرهای الکتروشیمیایی با استفاده از یک الکترولیت به گاز مورد نظر (مثلاً هیدروژن) واکنش نشان می دهند که جریانی متناسب با مقدار گاز شناسایی شده تولید می کند. این روش تشخیص گاز هیدروژن حساس تری را نسبت به حسگرهای پلیستور ممکن می سازد. به عنوان مثال، 25٪ LEL با 1٪ غلظت هیدروژن یا 10000 ppm مطابقت دارد. آشکارسازهای گاز الکتروشیمیایی حساسیت گاز را در محدوده 0-1000 ppm تا 0-40000 ppm ارائه می دهند. نقطه ضعف این حساسیت حاد این است که حسگرهای الکتروشیمیایی در صورت قرار گرفتن در معرض سطوح گاز هدف بیش از محدوده اندازه گیری خود مستعد آسیب یا تخریب هستند. هنگامی که این اتفاق می افتد، حسگرها باید فوراً تعویض شوند تا از نظارت مستمر اطمینان حاصل شود. آشکارسازهای هیدروژن الکتروشیمیایی برای کاربردهایی که تشخیص هیدروژن در سطوح پایین ضروری است مناسب هستند. سایر فناوری های تشخیص تعدادی دیگر از فن آوری های تشخیص گاز وجود دارد، اما آنها برای تشخیص هیدروژن توصیه نمی شوند. به عنوان مثال، حسگرهای مادون قرمز نمی توانند هیدروژن را تشخیص دهند زیرا مولکول های دو اتمی مانند هیدروژن تابش مادون قرمز را جذب نمی کنند. آشکارسازهای گاز نیمه هادی ممکن است در تشخیص هیدروژن استفاده شوند، اما این حسگرها به طیف وسیعی از گازها و بخارات دیگر نیز پاسخ خواهند داد. بنابراین سنسورهای نیمه هادی برای استفاده در کاربردهای تشخیص هیدروژن به دلیل احتمال هشدارهای کاذب توصیه نمی شوند. یکی دیگر از فناوری‌های قابل دوام، رسانایی حرارتی است، اما حساسیت و گزینش پذیری پایین آن، این رویکرد را به یک انتخاب ضعیف برای کاربردهای تشخیص هیدروژن تبدیل می‌کند. سیستم های ردیاب گاز ثابت آشکارسازهای گاز بین المللی مجموعه متنوعی از سیستم های تشخیص گاز هیدروژن هیدروژن الکتروشیمیایی ثابت و پلیستور را ارائه می دهند . این راه حل ها به گونه ای طراحی شده اند که تمام نیازهای برنامه را برآورده کنند. آشکارسازهای ناحیه ایمن 750 آدرس پذیر IP54 را می توان برای کاربردهای غیر ATEX استفاده کرد، در حالی که محدوده IP68 750X ATEX/IECEx ضد انفجار است. آشکارسازهای مکشی آدرس پذیر TOC-750S یک راه حل ایده آل برای اتاق های تمیز یا مناطق صعب العبور است که به مشتریان سیستم تشخیص گاز دیجیتال قابل اعتماد را ارائه می دهد که با اینترنت اشیا سازگار است. آشکارسازهای گاز غیر نفوذی مستقل TOCSIN 903 ATEX/IECEx نیز گزینه خوبی برای مشتریانی است که به دنبال سیستم تشخیص گاز هیدروژن قوی هستند. هر یک از این سیستم ها دارای مجموعه ای قوی از ویژگی ها، مزایا و فناوری های صرفه جویی در هزینه هستند که در سایر سیستم های تشخیص گاز هیدروژن موجود نیستند.

برای دریافت قیمت و خرید بر روی لینک زیر کلیک کنید

ردیاب گاز هیدروژن


برچسب: دتکتور H2، دتکتور پروسنس، دتکتور گاز هیدروژن، ردیاب هیدروژن،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ تیر ۱۴۰۱ساعت: ۰۶:۳۵:۰۴ توسط:اکبر موضوع: نظرات (0)

فرآیندهای جداسازی در چاه های نفتی

در چاههای نفتی نفت استخراج شده دارای آب نمک است. بیشتر این آب بهمراه نمک قبل از انتقال به پالایشگاه از نفت جدا شده تا باعث رسوب و خورگی مسیر انتقال نشود و همچنین در پالایشگاه باعث خرابی تجهیزات گران قیمت ابزار دقیق نشود.
در نزدیکی چاه نفت، به خصوص جایی که عمل جداسازی انجام می‌شود، آب جدا شده باید در محل یا در یک مرکز تصفیه آب قبل از بازگشت به محیط زیست تصفیه شود.
پالایشگاه ها نفت خام را از میادین تولید بر اساس اندازه گیری های اولیه رسوب و آب (BS&W) دریافت می کنند. هر چه اندازه گیری BS&W بیشتر باشد، آب بیشتری در نفت خام وجود دارد.
پالایشگاه ها از جداسازی گرانشی، مخازن نمک زدایی، مخازن اسکیم و سایر تجهیزات برای حذف آب و سایر ناخالصی ها استفاده می کنند.
در تمام این فرآیندها، آب جدا شده از روغن از کف ظرف تخلیه می‌شود، در حالی که هیدروکربن‌ها معمولاً با جاری شدن روی یک بافل در یک انتهای مخزن جداسازی به طور مداوم حذف می‌شوند.
تخلیه آب
برداشتن آب از مخزن جداسازی به عنوان "آب تخلیه" نامیده می شود. به دلیل هزینه بالای تصفیه آب، بسیار مهم است که بدانیم چه زمانی سطح مشترک بین آب و روغن به نقطه پایین می رسد تا از ریختن روغن به تاسیسات تصفیه آب جلوگیری شود.
در اغلب تاسیسات جداسازی نمک از نفت خام از روش های ثابتی برای اندازه‌گیری سطح بین نفت خام و آب نمک استفاده می‌کنند که شامل نمونه برداری دستی گرفته تا اندازه گیری پیچیده سطح مداوم با استفاده از رادار موج هدایت شونده و فرستنده های تشعشع گاما می شود.

لول سوئیچ خازنی
یک خازن از دو صفحه رسانا تشکیل شده است که توسط یک ماده "دی الکتریک" غیر رسانا از هم جدا شده اند.
مواد دی الکتریک بر اساس ثابت دی الکتریک یا DK طبقه بندی می شوند که توانایی مواد را برای ذخیره بار خازنی ردیابی می کند. هرچه عدد دی الکتریک بیشتر باشد، ظرفیت ذخیره شده بیشتر است.
ظرفیت خازنی برابر است با DK (ثابت دی الکتریک)، ضربدر مساحت صفحات رسانا، تقسیم بر فاصله بین دو صفحه: C = (DK * A) / D
لول سوئیچ خازنی برای اندازه‌گیری سطح از این مفاهیم اولیه خازن استفاده می‌کنند، به طوری که ظرف در کاربردهای سطح نقطه‌ای به یک صفحه از خازن تبدیل می‌شود. یعنی پروب به یک صفحه رسانا تبدیل می شود، مخزن به صفحه رسانای دوم تبدیل می شود و ماده مورد اندازه گیری نقش ماده دی الکتریک را ادا می‌کند.
برای مواد رسانا از پروب هایی با روکش پلاستیکی استفاده می‌شود که باعث جبران تجمع فعال مواد رسانا در سنسور یا پراب شوند که این امر برای اندازه‌گیری قابل اعتماد لازم و ضروری می‌باشد.
استفاده از یک سوئیچ خازن برای شناسایی رابط بین روغن و آب به دلیل خواص الکتریکی بسیار متفاوت دو سیال موثر است. آب زیرزمینی بسیار رسانا است و باعث کوتاه شدن دو صفحه خازن می شود و باعث تغییر تقریبا بی نهایت در ظرفیت اندازه گیری شده می شود. فاز روغن رسانا نیست و ثابت دی الکتریک پایین روغن (حدود 2DK) باعث تغییر کوچکی در ظرفیت اندازه گیری شده می شود.
در یک مخزن تخلیه آب، سنسور با مخلوطی از روغن و آب پوشانده می شود تا زمانی که فرآیند جداسازی ادامه یابد، زمانی که روغن به سمت بالا حرکت می کند و آب نسبتاً تمیز به سمت پایین حرکت می کند. آب جدا شده همچنان حاوی مقداری روغن، گریس، آهن، مواد افزودنی پلیمری، موم پارافین و سایر آلاینده‌ها است که در فرآیند تصفیه آب حذف خواهند شد.
سنسور احتمالا هرگز آب خالص را نخواهد دید. با این حال، حتی با وجود آلاینده ها، فاز آب رسانا خواهد بود و از نظر الکتریکی متفاوت از فاز روغنی است.
سوئیچ خازنی در نقطه ای نصب می شود که باید رابط کم بین روغن و آب تشخیص داده شود. این می تواند یک نصب افقی درست بالای خط خروجی تخلیه آب باشد. سوئیچ خازن همچنین می تواند مستقیماً در لوله های خروجی آب نصب شود، اما نصب افقی در نقطه کنترل ترجیح داده می شود.
نتیجه این است که به محض اینکه آب به زیر نوک پروب بیفتد، سوئیچ حالت‌های خود را تغییر می‌دهد. این یک نشانه بسیار قابل اعتماد از رابط آب / روغن است که می تواند برای متوقف کردن تخلیه استفاده شود.
سوئیچ های سطح خازنی برای کالیبراسیون ساده هستند و می توانند به صورت افقی یا عمودی نصب شوند. هیچ قطعه متحرکی برای فرسوده شدن یا قطع کردن گوشی وجود ندارد. از آنجایی که ظرفیت خازنی دارای مزیت جبران سازی فعال است، موادی که پوشش می دهند، مانند نفت خام سنگین یا پارافین، مشکلی ندارند.
سوئیچ های سطح خازنی، تشخیص واسط روغن آب قابل اعتماد را ارائه می دهند و به خودکارسازی فرآیند کنترل تخلیه آب کمک می کنند.
سایر روش های سطح نقطه
چندین روش دیگر برای تشخیص رابط آب/روغن موجود است، اما همه آنها در مقایسه با سنسورهای سطح خازنی دارای معایب قابل توجهی هستند:
نمونه برداری دستی:
روش نمونه گیری دستی قدیمی است، اما هنوز در بسیاری از امکانات استفاده می شود. تعدادی دریچه به صورت عمودی در کنار ظرف قرار گرفته اند. یک اپراتور شیر را برای مدت کوتاهی باز می کند و نمونه ای را می کشد. با مشاهده نمونه به صورت بصری، می توان تعیین کرد که کدام شیر آب تولید می کند و نزدیکترین شیر بعدی که روغن در آن وجود دارد، بنابراین رابط بین دو شیر مشخص می شود.
نمونه برداری دستی دارای تعدادی نقص است. اول، فقط یک ایده از محل قرارگیری رابط - یعنی جایی بین دو دریچه ارائه می دهد. از آنجایی که نمونه ها به صورت دستی گرفته می شوند، مکان رابط شناسایی شده فقط به اندازه آخرین نمونه دقیق است. همچنین متکی به تفسیر بصری آب و روغن چیست. این تفسیر دلخواه و با عملگرهای مختلف ناسازگار است. در نهایت، این قضاوت اپراتور است که تصمیم بگیرد چه زمانی دامپینگ را متوقف کند، که به عامل خطای انسانی می افزاید.
شیشه دید:
یک شیشه دید واقع در خط خروجی تخلیه آب می تواند برای تشخیص بصری تغییر از فاز آب به فاز روغن استفاده شود. همانطور که در روش نمونه برداری دستی، بر تفسیر بصری آب و روغن چیست تکیه دارد. همچنین به دلیل اینکه شیشه دید در خط خروجی قرار دارد، ناخواسته مقداری روغن ریخته می شود. از آنجایی که این یک عملکرد دستی است، خطای انسانی معرفی می شود.
لول سوئیچ رسانایی:
کلیدهای رسانایی با عبور جریان الکتریکی از یک الکترود به الکترود دوم از طریق یک مایع رسانا کار می کنند. در یک برنامه واسط روغن/آب، جریان زمانی که آب وجود دارد از آن عبور می کند. هنگامی که مایع به روغن نارسانا تبدیل می شود، جریان دیگر بین الکترودها عبور نمی کند و کلید تغییر حالت را نشان می دهد.
سوئیچ های رسانایی تشخیص رابط قابل اعتماد را در بسیاری از تاسیسات ارائه می دهند. با این حال، اگر الکترودها با یک ماده نارسانا مانند نفت خام سنگین یا موم پارافین پوشانده شوند، الکترود دیگر جریان را عبور نمی دهد. تا زمانی که الکترودها تمیز نشده باشند، این نشان دهنده یک قرائت نادرست است. به همین دلیل، کلیدهای رسانایی فقط باید در فرآیندهای جداسازی استفاده شوند که فازها عاری از مواد سنگین یا آلاینده باشند.
سوئیچ شناوری:
سوئیچ های شناور را می توان برای اندازه گیری رابط بین آب و روغن استفاده کرد. شناور برای وزن مخصوص آب کالیبره شده است که 1.0 یا کمی بالاتر است. وزن مخصوص روغن معمولاً بین 0.7 تا 0.9 است. همانطور که سطح آب پایین می آید، بازوی شناور به سمت پایین حرکت می کند، که نشانه ای از نقطه کنترل آب پایین است.
شناورها به دلایل مختلفی می توانند در کاربردهای تخلیه آب مشکل ساز باشند. قطعات متحرک سوئیچ شناور در معرض سایش و آسیب هستند. شناور ممکن است به خطر بیفتد و باعث غرق شدن آن شود. نفت خام و موم سنگین می تواند روی بازوی شناور و شناور جمع شود و باعث قطع شدن و خرابی شود. در نهایت، وزن مخصوص آب زیرزمینی و نفت متغیر است و به طور منظم نیاز به "ترفندهای" کالیبراسیون دارد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ تیر ۱۴۰۱ساعت: ۰۶:۴۴:۰۲ توسط:اکبر موضوع: نظرات (0)

تشخیص گاز فلوئور

 

فلورین یک گاز بسیار واکنش پذیر و بسیار سمی با رنگ زرد کم رنگ است. در بسیاری از فرآیندهای صنعتی مانند ساخت گازهای مبرد، نیمه هادی ها، ترکیب پلاستیک و در سنتز داروها استفاده می شود. همچنین در صنایع هسته ای برای غنی سازی اورانیوم استفاده می شود. فلورین برای صنایع شیمیایی به عنوان یک عامل سنتز آلی یا معدنی مهم است.

گاز فلوئور نامرئی است و بویی دافعه دارد. بینی انسان می تواند بو را از 0.02 ppm تشخیص دهد. بسیار سمی است و استنشاق آن می تواند اثرات مختلف سلامتی را از 0.8ppm ایجاد کند. از آنجایی که بسیار واکنش پذیر و خورنده است ممکن است باعث سوختگی پوست و چشم شود. بنابراین در صورت استفاده از فلورین در هر فرآیندی، نظارت بر محیط کار با آشکارساز گاز فلورین الزامی است.

Prosense آشکارساز گاز Florine را برای نظارت بر فلوئور در محیط ارائه می دهد. Prosense از حسگرهای حساس الکتروشیمیایی استفاده می کند که طول عمر و استحکام بالایی دارند. آشکارساز Prosense Florine محدوده 0-5ppm را با وضوح 0.05ppm و سطوح زنگ قابل تنظیم اندازه گیری می کند.

نثرسری پی کیوویژگی های آشکارساز ثابت فلورین شامل موارد زیر است:

گواهینامه های ATEX، IECEx و SIL2
خروجی آنالوگ 4-20 میلی آمپر
خروجی دیجیتال RS485
رله های یکپارچه اختیاری برای سوئیچینگ خروجی با سطوح هشدار قابل تنظیم
سر سنسور SS316 شامل سنسور فلورین با گواهی کالیبراسیون
صفحه نمایش یکپارچه (اختیاری)


در سری P ویژگی های آشکارساز ثابت فلورین شامل موارد زیر است:

گواهینامه های ATEX و IECEx
خروجی آنالوگ 4-20 میلی آمپر
خروجی دیجیتال RS485
رله های یکپارچه اختیاری برای سوئیچینگ خروجی با سطوح هشدار قابل تنظیم
سر سنسور SS316 شامل سنسور فلورین با گواهی کالیبراسیون


نثرسری PC3 ویژگی های آشکارساز ثابت فلورین شامل موارد زیر است:

آشکارساز گاز دسته 3
خروجی آنالوگ 4-20 میلی آمپر
خروجی دیجیتال RS485
رله های یکپارچه اختیاری برای سوئیچینگ خروجی با سطوح هشدار قابل تنظیم
سر سنسور برنجی با روکش نیکل شامل سنسور فلورین با گواهی کالیبراسیون


نثرسری BTN ویژگی های آشکارساز ثابت فلورین شامل موارد زیر است:

رله های یکپارچه برای نظارت بر سطح هشدار
خروجی دیجیتال اختیاری RS485
سطوح زنگ قابل تنظیم
سر سنسور ABS شامل سنسور فلورین با گواهی کالیبراسیون

 

برای آشنایی با انواع دتکتور گاز با ما تماس بگیرید 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ تیر ۱۴۰۱ساعت: ۰۵:۱۰:۲۶ توسط:اکبر موضوع: نظرات (0)

ردیاب گاز SO2

دی اکسید گوگرد (SO2) یک گاز بی رنگ و بسیار سمی است. بوی تند و تحریک کننده ای دارد. SO2 عمدتاً در کارخانه های خمیر و کاغذ، پردازش شیمیایی، مواد غذایی و آشامیدنی، عملیات کک سازی و پالایشگاه های نفت استفاده می شود. گازهای کربنی اغلب حاوی ترکیبات گوگردی هستند و احتراق آنها باعث تولید SO2 می شود. بنابراین منبع اصلی SO2 در محیط، سوزاندن زغال سنگ و نفت در پالایشگاه های نفت و نیروگاه ها است.

 

دی اکسید گوگرد یک گاز بسیار سمی است و استنشاق آن از طریق ریه افراد را مسموم می کند. تنفس دی اکسید گوگرد باعث تحریک بینی و گلو می شود. غلظت های بالاتر باعث تهوع، استفراغ، درد معده و آسیب خورنده به سیستم تنفسی و ریه ها می شود. افراد مبتلا به آسم به اثرات دی اکسید گوگرد حساسیت بیشتری دارند. در صورت تماس با پوست باعث درد گزنده، قرمزی پوست و تاول می شود. در صورت تماس با چشم باعث سوزش و آبریزش چشم می شود. کوری ممکن است در غلظت های بالا رخ دهد.

 

دی اکسید گوگرد در ترکیب با آب به اسید سولفوریک (H2SO4) تبدیل می شود که بسیار خورنده بوده و باعث سوختگی شیمیایی می شود. این یکی از اصلی ترین مواد شیمیایی است که باعث باران اسیدی می شود. با توجه به خطر آن، نظارت بر سطوح دی اکسید گوگرد با آشکارسازهای گاز SO2 در فرآیند مربوطه مهم است.

 

پروسنس از حسگرهای گاز الکتروشیمیایی مختلف برای تشخیص گاز SO2 استفاده می کند. بسته به مشخصات کاربرد و شرایط محیطی Prosense آشکارسازهای گاز SO2 را در محدوده اندازه گیری 0-10 تا 0-100ppm با منطقه ایمن یا مدل های ضد شعله ارائه می دهد.

 

ویژگی های آشکارساز گاز SO2 سری PQD، P و PC3 Prosense عبارتند از:

پایه آشکارساز Exd (Zone-1/Zone-2) veya Category-3 (Zone-2)
خروجی آنالوگ 4-20 میلی آمپر یکپارچه
خروجی دیجیتال RS485 یکپارچه
سطوح زنگ قابل تنظیم
رله های یکپارچه اختیاری برای نظارت بر سطح هشدار
سر سنسور الکتروشیمیایی با گواهی کالیبراسیون
کیت نصب دیواری
ماژول نمایش اختیاری

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد خرید و قیمت دتکتور گاز با ما تماس بگیرید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ تیر ۱۴۰۱ساعت: ۰۵:۰۶:۴۹ توسط:اکبر موضوع: نظرات (0)

سنسور گاز پلیستور چیست؟

به زبان ساده، سنسور گاز پلیستور یک دستگاه حالت جامد است که برای تشخیص گازهای قابل احتراق طراحی شده است. همچنین برای تشخیص گازهایی که به طور قابل توجهی از نظر هدایت حرارتی با هوای اطراف متفاوت هستند، استفاده می شود. گلوله‌های سرامیکی فشرده با کاتالیزور به دلیل تمایل به تغییر مقاومت در مواجهه با بخارات خاص، در فرآیند تشخیص استفاده می‌شوند. ادغام "گلوله" و "مقاومت" جایی است که اصطلاح "پلیستور" از آن گرفته شده است - مبتکرانه!

دو نوع ترکیب پلیستور برای تشخیص گازها وجود دارد

  • رسانایی کاتالیستی 

  • حرارتی (TC).

سنسورهای کاتالیزوری
این رایج ترین شکل سنسور پلیستور است که به طور فعال گازهای هدف را برای تولید گرمای اضافی می سوزاند. به نوبه خود، این تغییر در مقاومت گلوله های سرامیکی را آغاز می کند که می تواند برای تعیین غلظت یک گاز مورد استفاده قرار گیرد.

سنسورهای هدایت حرارتی
حسگرهای رسانایی حرارتی مانند همتایان کاتالیزوری خود از تغییرات گرما برای تشخیص گازهای هدف استفاده می کنند. اگرچه حسگرهای TC به جای تولید فعال گرما، تغییرات اتلاف حرارت را اندازه‌گیری می‌کنند و از آنها برای شناسایی وجود گازهای خاص استفاده می‌کنند.

نحوه کار :
ممکن است پیچیده به نظر برسد، اما فرآیند تشخیص گاز در واقع بسیار ساده است. پلیستورها در محفظه ضد شعله ای که توسط یک غشای نفوذ پذیر گاز مرزبندی شده است، ذخیره می شوند. پلیستورها زمانی که گاز از غشای نفوذ پذیر پخش می شود و واکنش گرمازایی ایجاد می کند، زنگ هشدار را به صدا در می آورند. این واکنش به این دلیل است که از حداکثر غلظت گاز قابل اشتعال فراتر رفته است. این بیشتر به عنوان حد انفجار پایین (LEL) نامیده می شود و بین مواد مختلف متفاوت است.

سنسور پلیستر در کجا استفاده می شوند؟
حسگرهای گاز Pellistor اولین بار در دهه 1960 به لطف دانشمند و مخترع بریتانیایی آلن بیکر ظاهر شدند. این مفهوم به عنوان راه حلی برای لامپ ایمنی شعله طولانی مدت و تکنیک های قناری مطرح شد. این حسگرها بسیار قابل اعتماد هستند و قادرند تقریباً 100٪ گازهای قابل احتراق را که در محدوده انفجاری آنها قرار دارند، شناسایی کنند. امروزه، سنسورهای گاز پلیستور هنوز به عنوان روشی موثر برای تشخیص گازهای قابل احتراق در طیف وسیعی از محیط‌های بالقوه انفجاری استفاده می‌شوند. از جمله کاربردهای صنعتی مانند معادن، پالایشگاه های نفت و سکوهای نفتی.

آیا خطراتی وجود دارد؟
در حالی که حسگرهای گاز پلیستور فوق العاده مفید هستند، هنوز هم ممکن است قربانی تعدادی از خطرات شوند. مسمومیت سنسور یکی از رایج ترین خطراتی است که در آن ترکیبات روی کاتالیزور شروع به تجزیه شدن می کنند و یک مانع متراکم تشکیل می دهند. سموم رایج عبارتند از سیلیکون و سرب آلی. تجزیه این ترکیبات حساسیت کاتالیزور را کاهش می دهد و مانع از توانایی آن در تشخیص گازهای هدف می شود. مهار خطر دیگری است که کاتالیزورها ترکیباتی مانند هیدروکربن های هالوژنه و سولفید هیدروژن را جذب می کنند. این می تواند محل واکنش کاتالیزور را مسدود کند و ظرفیت آن را برای نمایش مقاومت مختل کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد سنسورهای گاز پلیستور، حتما مقاله سنسورهای استفاده شده در دتکتور گاز را مطالعه فرمایید.

 


برچسب: سنسور دتکتور گاز - سنسور کاتالیزوری - سنسور کاتالیستی،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 5
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ تیر ۱۴۰۱ساعت: ۰۵:۱۴:۳۴ توسط:اکبر موضوع: نظرات (0)

سطح سنج یا لول سنج چیست و انواع آنها کدام هستند

لول سنج چیست و چطور عمل می‌کند؟

سنسورهای اندازه‌گیری سطح نقطه‌ای برای تشخیص یک نقطه از ارتفاع مواد استفاده می‌شوند. به طور کلی، این نوع سنسور به عنوان یک زنگ هشدار بالا، سیگنال دادن به وضعیت پر شدن بیش از حد یا به عنوان یک نشانگر برای وضعیت هشدار کم عمل می کند.

سنسورهای سطح پیوسته پیچیده تر هستند و می توانند نظارت بر سطح کل سیستم را فراهم کنند. آنها سطح سیال را در یک محدوده اندازه گیری می کنند، نه در یک نقطه، و یک خروجی آنالوگ تولید می کنند که به طور مستقیم با سطح مواد در سیلو یا مخزن ارتباط دارد.

سوئیچ شناور چیست؟


در این حسگرهای سطح نقطه ای، یک شناور مغناطیسی با سطح مایع حرکت می کند و یک "سوئیچ " مهر و موم شده را در ساقه به کار می اندازد. طراحی ساده و کم تعمیر و نگهداری به راحتی نصب می شود. شوک، لرزش و فشار را به حداقل می رساند. و با رسانه های مختلف کار می کند. سوئیچ نی می تواند تک قطبی، تک پرتابی (SPST) یا تک قطبی، پرتابی دوبل (SPDT) باشد.

 

سنسورهای التراسونیک غیر تماسی برای اندازه گیری سطح


این حسگرها شامل یک پردازنده سیگنال آنالوگ، یک ریزپردازنده، سوئیچ های محدوده اعشاری با کد باینری (BCD) و یک مدار راه انداز خروجی هستند. پالس ها و سیگنال گیت را از مسیر ریزپردازنده از طریق پردازشگر سیگنال آنالوگ به سنسور منتقل می کند، که یک پرتو اولتراسونیک را به سطح مایع می فرستد. سنسور پژواک را از سطح تشخیص می دهد و آن را برای نمایش دیجیتالی فاصله بین سنسور و سطح سطح به ریزپردازنده هدایت می کند. از طریق به روز رسانی مداوم سیگنال های دریافتی، ریزپردازنده مقادیر متوسط ​​را برای اندازه گیری سطح مایع محاسبه می کند.

با یک سنسور پیوسته، ریزپردازنده مقدار متوسط ​​را به سیگنال آنالوگ 4 تا 20 میلی آمپر خطی با سطح مایع تبدیل می کند. هنگامی که پژواک از سطح در عرض 8 ثانیه به سنسور برنگردد، سیگنال خروجی از سیستم به زیر 4 میلی آمپر می رسد که نشان دهنده وضعیت سطح پایین یا خالی بودن لوله است. با یک سنسور نقطه، ریزپردازنده مقدار میانگین را با تنظیم سوئیچ BCD مقایسه می کند و یک رله خروجی را برای نشان دادن سطح بالا یا پایین انرژی می دهد. از دست دادن سیگنال بیش از 8 ثانیه، رله ها را خاموش کرده و حالت اولیه خود را باز می گرداند. الکترونیک دارای یک تاخیر نیم ثانیه است که اثرات آشفتگی سطح را به حداقل می رساند.

 

برای کسب اطلاعات جهت اندازه گیری سطح با سنسور اولتراسونیک تماس بگیرید 


یک دستگاه اولتراسونیک کم انرژی در این حسگرها سطح مایع را در یک نقطه مشخص اندازه گیری می کند. حسگرهای فراصوت تماسی که از یک سنسور نصب شده در میدان و تقویت کننده حالت جامد یکپارچه تشکیل شده است، هیچ قسمت متحرکی ندارند و نیازی به کالیبراسیون ندارند. به طور معمول، آنها به بلوک های ترمینال برای اتصال یک منبع تغذیه و دستگاه های کنترل خارجی مجهز هستند. سیگنال اولتراسونیک از یک شکاف نیم اینچی در سنسور عبور می‌کند و هنگامی که شکاف حاوی مایع است، سوئیچ‌های رله را کنترل می‌کند. سطح سنجش برای سنسورهای نصب شده به صورت افقی در وسط فاصله و برای سنسورهای نصب شده به صورت عمودی در بالای شکاف قرار دارد. وقتی مایع به زیر این سطح می‌رسد،

این حسگرها در مخازن یا لوله‌ها برای کارکرد خودکار پمپ‌ها، شیرهای برقی و آلارم‌های بالا/پایین استفاده می‌شوند. دو مورد برای پر کردن و خالی کردن مخازن و اندازه گیری حجم مایع مورد نیاز است. سازگار با اکثر مایعات، تحت تأثیر پوشش ها، قطرات چسبنده، کف و بخار قرار نمی گیرند. با این حال، مایعات با هوادهی بالا و مایعاتی که به اندازه کافی چسبناک هستند تا شکاف سنسور را مسدود کنند ممکن است مشکلاتی ایجاد کنند.

 

 

سنسورهای سطح خازنی

حسگرهای خازنی می توانند اندازه گیری سطح نقطه انجام دهند. آنها از یک کاوشگر برای نظارت بر تغییرات سطح مایع در مخزن استفاده می کنند و به صورت الکترونیکی خروجی را به مقادیر خازنی و مقاومتی که به سیگنال های آنالوگ تبدیل می شوند، تهویه می کنند. پروب و دیواره رگ معادل دو صفحه خازن هستند که مایع به محیط دی الکتریک می رسد. از آنجایی که سیگنال به تنهایی از تغییرات سطح سرچشمه می گیرد، تجمع مواد روی کاوشگر تأثیری ندارد. رگ های سیال غیر رسانا ممکن است پروب های دوتایی یا یک نوار رسانای خارجی را دیکته کنند.

پروب، که می تواند سفت یا انعطاف پذیر باشد، معمولا از سیم رسانا عایق شده با PTFE استفاده می کند. استفاده از فولاد ضد زنگ به عنوان فلز پایه کاوشگر حساسیت اضافی مورد نیاز برای اندازه گیری مایعاتی را فراهم می کند که غیر رسانا، دانه ای یا دارای خواص دی الکتریک پایین هستند (ثابت دی الکتریک کمتر از 4). پروب های انعطاف پذیر باید در مواردی که فاصله کافی برای یک پروب صلب وجود ندارد یا در کاربردهایی که به طول بسیار طولانی نیاز دارند استفاده شوند. پروب های صلب پایداری بالاتری را ارائه می دهند، به خصوص در سیستم های آشفته، جایی که تاب خوردن پروب می تواند باعث نوسانات سیگنال شود

 

 


برچسب: ترانسمیتر راداری+سنسور راداری+لول ترانسمیتر راداری+وگا+وگا 62+سطح سنج راداری+سنسور راداری+سنسور رادار سطح،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 5
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ تیر ۱۴۰۱ساعت: ۰۴:۴۶:۲۲ توسط:اکبر موضوع: نظرات (0)

تشخیص گاز آمونیاک NH3

آمونیاک یک ماده شیمیایی رایج است که در محصولات پاک کننده، کود و تبرید تجاری و صنعتی استفاده می شود. آمونیاک می تواند در نگهداری مواد غذایی و نوشیدنی ها در دمای مناسب بسیار موثر باشد و به دلیل مقادیر پایین GWP و ODP ترجیح داده می شود. اما خطراتی را به همراه دارد زیرا بسیار سمی و قابل احتراق است. آمونیاک دارای بوی تند، بی رنگ، سمی، بسیار واکنش پذیر و خورنده است. آمونیاک می تواند به شکل مایع فشرده باشد و خیلی سریع با آب واکنش می دهد که می تواند آسیب جدی به پوست، چشم و سیستم تنفسی وارد کند. گاز آمونیاک سبکتر از هوا است و هنگام نشت در سمت سقف تجمع می یابد. همچنین بالای 15 درصد حجمی قابل اشتعال است.

 

آمونیاک در هنگام استنشاق می تواند بر افراد تأثیر بگذارد، به همین دلیل باید از آشکارساز آمونیاک برای نظارت بر سطح آمونیاک در محل کار استفاده شود. تماس می تواند به شدت باعث تحریک و سوزش پوست و چشم با آسیب احتمالی چشم شود. استنشاق آمونیاک می تواند بینی، گلو و ریه ها را تحریک کند. قرار گرفتن در معرض غلظت بالا ممکن است باعث تجمع مایع در ریه ها شود. قرار گرفتن در معرض مکرر ممکن است باعث آسم مانند آلرژی شود و منجر به آسیب ریه شود. تماس با آمونیاک مایع می تواند باعث سرمازدگی شود. برای جلوگیری از مسائل مربوط به سلامت، لازم است سطح آمونیاک در محیط از طریق آشکارسازهای گاز آمونیاکی نظارت شود.

 برای دریفت مشاوره و خرید دتکتور آمونیاک با شرکت آداک فرایند سپهر تماس حاصل فرمایید.

دو آشکارساز آمونیاک جداگانه برای مدیریت ایمنی محل کار مرتبط با خطرات سمی و خطر انفجار مورد نیاز است زیرا روش و محدوده تشخیص آنها متفاوت است. برای خطرات سمی، آشکارساز محدوده PPM برای ایجاد آلارم و شروع عملیات تهویه برای تمیز و ایمن نگه داشتن هوای محل کار ضروری است. همچنین آشکارساز برد LEL برای از بین بردن خطر انفجار ضروری است.

 

Prosense آشکارسازهای گاز آمونیاک ثابت را ارائه می دهد که می توانند بر اساس نیازهای کاربردی مختلف پیکربندی شوند. آشکارسازهای آمونیاک محدوده PPM مجهز به حسگرهای الکتروشیمیایی در محدوده 0-100PPM و 0-1000PPM را ارائه می دهد. Prosense همچنین آشکارسازهای آمونیاک با برد 0-100LEL مجهز به سنسور پلیستور برای نظارت بر خطر انفجار ارائه می دهد.

امکانات:

خروجی آنالوگ 4-20 میلی آمپر
خروجی RS485 Modbus RTU
رله برای هشدار محلی با سطوح هشدار قابل تنظیم
گواهینامه های ATEX و IECEx
سر سنسور آمونیاک SS316 با گواهی کالیبراسیون
کالیبراسیون ساده یک نفره


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ تیر ۱۴۰۱ساعت: ۰۵:۱۷:۲۳ توسط:اکبر موضوع: نظرات (0)

لول ترانسمیتر راداری تماسی موج هدایت شونده چیست و چگونه کار می کند؟

سطح سنج راداری موج هدایت شونده برای نظارت مستمر سطوح جامد سیال یا حجیم در شرایط عملیاتی سخت استفاده می شود. آنها بر اساس یک اصل مشابه با لول سنج راداری فظای آزاد (غیر تماسی) و با تجزیه و تحلیل زمان پرواز امواج عمل می کنند، البته با محدودیت های کمتر از رادارهای غیر تماسی در مورد ترکیب گازی قسمت های فوقانی مخزن.
لول ترانسمیتر سطح رادار از موجبرها (لوله یا سیم بکسل آویزان)، هدایت پالس های مایکروویو به سمت پایین به داخل یک مخزن را استفاده می کنند. این سیگنال‌ها به دلیل ثابت دی الکتریک کم یا گذردهی نسبی (Er) گاز و بخار در فضای سنسور رادار منتشر می‌شوند. هنگامی که آنها به ناپیوستگی بین فضای بالای دی الکتریک پایین و مایع یا جامد دی الکتریک بالاتر می رسند، این پالس ها به فرستنده سطح منعکس می شوند. یک مدار زمان‌بندی یکپارچه مدت زمان بازگشت پالس‌های تولید شده در آنتن‌ها را محاسبه می‌کند و اندازه‌گیری دقیق سطح را بر اساس ویژگی‌های دی الکتریک رسانه اندازه‌گیری شده ارائه می‌کند.

این اصل عملیاتی شکلی از بازتاب سنجی حوزه زمان (TDR) است که اغلب از بزرگی سیگنال ها و شکل موج های منعکس شده برای ارائه اطلاعات دقیق تر در مورد ناپیوستگی دی الکتریک استفاده می کند. فرستنده‌های نوآورانه سطح رادار به قابلیت‌های شکل موج مجهز شده‌اند تا اندازه‌گیری سطح زمان واقعی را در برنامه‌های نظارت بر فرآیند ارائه دهند.

اجزای فرستنده سطح رادار تماسی

فرستنده‌ سطح رادار موج هدایت‌شونده TDR معمولاً با یک کابل انعطاف‌پذیر یا آنتن‌های کاوشگر سفت و سخت که از مواد مقاوم در برابر خوردگی مهندسی شده‌اند، مجهز هستند. فولاد ضد زنگ، Hastelloy و تیتانیوم اغلب برای مهندسی سنسوری که از بالا به داخل یک ظرف بیرون زده استفاده می شود. در برخی از کاربردها، فرستنده های سطح رادار را می توان به صورت افقی با سنسورهای تنظیم شده در زوایای 90 درجه نصب کرد. این مولفه‌ها پالس‌های مایکروویو را قبل از شناسایی پس از بازتاب، در یک مسیر انرژی بسیار متمرکز تولید و انتقال می‌دهند.

سرعت مایکروویو معمولاً تحت تأثیر متغیرهای فرآیند مانند فشار، دما و چگالی قرار نمی گیرد. این، همراه با حذف پدیده های پخش پرتو به دلیل محصور شدن امواج رادیویی برخوردی، سیگنالی را ارائه می دهد که بیست برابر کارآمدتر از سیستم های راداری از طریق هوا است.

این سیگنال‌ها مستقیماً از طریق فیلتر تداخل فرکانس رادیویی (RFI) به ماژول الکترونیک منتقل می‌شوند تا نویز پس‌زمینه را کاهش داده و خوانش‌های خروجی قابل اعتماد را ارائه دهند. نمایشگرهای گرافیکی استاندارد اندازه گیری سطح را به عنوان تابعی از ارتفاع مایع در ظرف نگهدارنده نشان می دهند. فرستنده‌های پیشرفته سطح رادار به قابلیت‌های نمایش دیجیتال اضافی، از جمله صفحه‌نمایش شکل موج برای نظارت بر سطح در زمان واقعی و تشخیص داخلی مجهز هستند.


برچسب: رادار تماسی ، لول ترانسمیتر موج هدایت شونده ، خرید و قیمت رادار TDR ، سطح سنج موج هدایت ، وگا فلکس ، لول سنج راداری سیم بکسلدار،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 5
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ تیر ۱۴۰۱ساعت: ۰۹:۱۰:۰۷ توسط:اکبر موضوع: نظرات (0)